• There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/NOVOSTI/N122/SBK-Imola/Gallery

Motosport

SBK Imola, Italija – rezultati

SBK-ImolaXX

Carlos Checa došao je samo na korak do osvajanja svojeg prvog naslova u Imoli. Nakon što Max Biaggi nije ni vozio zbog ozljede noge koju je zadobio u Njemačkoj, jedini vozač osim Chece je makar matematički još uvijek ima izgleda osvojiti prvenstvo je Marco Melandri.

No on je u Imoli bio daleko od forme potrebne da bi uspio ozbiljno zaprijetiti ove godine nepobjedivom Checi. Umjesto Melandrija, Checa je u prvoj utrci dana imao druge protivnike, prije svega Johnnyja Reu, koji se napokon oporavio od ozljede zadobivene prije nekoliko utrka i sada je uz dodatnu pomoć nove Hondine elektronike napokon opet bio u formi u kakvoj je krenuo u ovu sezonu.

Nakon što se u prvim krugovima probio u vodstvo, činilo se da će lako doći do svoje druge ovogodišnje pobjede, no onda mu se u završnici opasno približio preporođeni Haga, koji je napokon pronašao brzinu na svojoj Apriliji. U uzbudljivom zadnjem krugu Rea je odnio pobjedu sa samo jednom desetinkom prednosti nad Hagom, dok je Checa također u zadnjem krugu prestigao Sykesa za treće mjesto.

U drugoj utrci Rea je opet zauzeo vodeću poziciju i izgradio vrlo zdravo vodstvo, no kvar na elektronici njegove Honde prisilio ga je na odustajanje, što je omogućilo Checi da preuzme vodstvo i bez previše borbe dođe do svoje 12 pobjede ove sezone. Drugo mjesto opet je pripalo Hagi, dok je na trećem završio Leon Camier. Ovom pobjedom Checa je došao vrlo blizu naslovu, budući da je njegova bodovna prednost nad Melandrijem sada vrlo teško dostižnih 97 bodova, a do kraja prvenstva vozačima ih je na raspolaganju samo 100.

U utrci klase Supersport Chaz Davies bio je u nadmoćnom vodstvu kada je motor njegove Yamahe eksplodirao i onemogućio Britancu da već u Imoli osvoji naslov prvaka u klasi. Umjesto njega, pobjedu je preuzeo Fabien Foret, ispred Sama Lowesa i Broca Parkesa. Daviesova prednost u prvenstvu sada je 35 bodova.

U Superstocku 600 drugu pobjedu sezone odnio je Joshua Day na Kawasakiju, ispred Riccarda Russoa i Jeda Metchera. Daya je ova pobjeda promaknula na drugo mjesto u prvenstvu, dok je Metcher zadržao svoju vodeću poziciju. Romain Lanusse, do prošle utrke vodeći u prvenstvu, utrku je završio na za njega neuobičajeno lošem devetom mjestu.
U klasi Superstock 1000 pobijedio je Danilo Petrucci ispred Davidea Giugliana i Nicole Canepe.