Motosport

SBK Magny Cours, Francuska – rezultati

SBK-Magny-CoursXX

Poslije Magny Coursa sve je riješeno, prvak u 2011. je Carlos Checa, koji je do svog prvog naslova prvaka došao na kraju prve utrke u Magny Coursu, ostvarivši svoju 13. pobjedu sezone.

Na drugom mjestu završio je Marco Melandi, ispred Leona Haslama koji je nakon vrlo naporne sezone napokon opet doveo BMW do pobjedničkog postolja. U drugoj utrci Checa je opet dominirao i s lakoćom došao do još jedne pobjede, dok je borba za drugo mjesto bila riješena u zadnjem krugu, kada je Marco Melandri prestigao svog momčadskog kolegu Eugenea Lavertyja.

Budući da Max Biaggi opet nije vozio zbog prijeloma noge zadobivenog u Njemačkoj, s prvenstvom se oprostio već ranije, a u Magny Coursu izgubio je matematičku šansu i za osvajanjem drugog mjesta u bodovnom poretku. Sad nam još samo ostaje vidjeti može li se u Portugalu izboriti za treće mjesto protiv Eugenea Lavertyja.

U Supersportu je nakon razočaranja izazvanog eksplozijom motora Imoli Chaz Davies vozio prilično rezervirano i utrku je bez imalo rizika završio na šestom mjestu, što mu je bilo dovoljno da osvoji naslov prvaka u klasi. Njegov glavni konkurent Foret završio je na osmom mjestu. Pobjeda je pripala Luci Scassi, ispred Sama Lowesa i Broca Parkesa.

Klasa Superstock 1000 iznjedrila je još jednoga prvaka. Davideu Giuglianu bilo je dovoljno peto mjesto u utrci da osigura naslov prvaka. Pobjednik utrke bio je Danilo Petrucci, ispred Lorenza Zanettija i Sylvaina Barriera.
Jedina klasa koja je još uvijek donekle neizvjesna je Superstock 600. Pobjedu u utrci na Magny Coursu odnio je Michael Van Der Mark na Hondi, ispred Jeda Metchera na Yamahi i Joshue Daya na Kawasakiju. Jednu utrku prije kraja Metcher vodi u prvenstvu s 19 bodova prednosti nad Joshuom Dayom, dok je Van Der Mark na trećem mjestu s 25 bodova zaostatka.