• There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/NOVOSTI/N119/SBK-Aragon/Gallery

Motosport

SBK Aragon, Španjolska – Rezultati

SBK-AragonXX

Nova staza na kalendaru svjetskog SBK prvenstva pružila je izvrsne utrke i usto zbog svoje specifične konfiguracije jasno prikazala razlike među motociklima koji se trenutačno voze u prvenstvu.

Prvu utrku dana dobio je Marco Melandri nakon duge borbe s Maxom Biaggijem. Biaggi je dugo vodio, no nekoliko krugova prije kraja pogriješio je na kočenju za najsporiji zavoj na stazi, što je Melandri iskoristio i preuzeo vodstvo, koje je do kraja utrke povećao na 1.5 sekundi. Biaggi je zadržao drugo mjesto, dok je treći bio drugi tvornički vozač Aprilije, Leon Camier. Vodeći čovjek u prvenstvu, Carlos Checa, pao je u osmom krugu utrke, dok je bio na trećem mjestu i nastojao smanjiti vremenski zaostatak za vodećima.

U drugoj utrci glavni protagonisti opet su bili Biaggi i Melandri, i kako se utrka bližila kraju, činilo se da Melandri opet nastoji natjerati Biaggija na pogrešku, no na kraju je Yamahin vozač sam pogriješio i skoro završio utrku padom. Trenutak Melandrijeve nepažnje bio je sve što je Biaggiju bilo potrebno da ostvari svoju prvu ovogodišnju pobjedu i tako još više smanji Checinu bodovnu prednost. Španjolac je drugu utrku na svojoj domaćoj stazi ipak završio na respektabilnom trećem mjestu i u prvenstvu još uvijek ima zdravu bodovnu prednost od 43 boda.

U klasi Supersport Broc Parkes djelovao je dominantno cijeli vikend, no utrci je popustio pod pritiskom Chaza Daviesa i izgubio bodovno vodstvo u prvenstvu nakon što je pao tri kruga prije kraja utrke. Luca Scassa, jedan od pretendenata na naslov također je svoju utrku završio padom, dok je pobjeda pripala njegovom timskom kolegi Chazu Daviesu, koji je ciljnom crtom prošao s minimalnom prednošću ispred Sama Lowesa. Na trećem mjestu završio je David Salom na Kawasakiju.

U klasi Superstock 600 slavio je Australac Jed Metcher, koji je ujedno i četvrti pobjednik u četiri dosad odvožene utrke ovogodišnjeg prvenstva. Na drugom mjestu završio je vodeći čovjek u prvenstvu, Romain Lanusse, dok je treći bio Gauthier Duwelz, koji se za to mjesto izborio nakon vrlo uzbudljive borbe u kojoj su sudjelovala petorica vozača.

U klasi Superstock 1000 na najvišu stepenicu pobjedničkog postolja opet je stao Ducatijev vozač Davide Giugliano, koji je nakon početnog vodstva na kraju jedva odbio napade BMW-ovog Lorenza Zanettija, dok je treće mjesto pripalo Danilu Petrucciju.