• There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/NOVOSTI/N117/SBK-Monza/Gallery

Motosport

SBK Monza, Italija – Rezultati

SBK-MonzaXX

Irac Eugene Laverty na Monzi je ostvario dvostruku pobjedu nakon vrlo uvjerljivog nastupa u obje utrke.

U prvoj utrci Laverty je bio u velikoj borbi s Biaggijem, sve dok mu Talijanova pogreška nije omogućila odvajanje od svih suparnika i miran prolazak ciljem.

Max Biaggi je nakon toga još nekoliko puta pogriješio na kočenju, no zahvaljujući brzini svoje Aprilije ciljnu je crtu ipak prošao na drugom mjestu, ispred Leona Haslama na BMW-u.

U drugoj utrci Biaggi je imao veliko vodstvo sve dok opet nije pogriješio na kočenju, nakon čega mu je dodijeljena kazna prolaska kroz boksove. To je ostavilo Melandrija i Lavertyja u borbi za pobjedu, koja je nakon Melandrijeve pogreške u zadnjem zavoju utrke pripala Lavertyju.

Za treće mjesto izborio se Michel Fabrizio, dok je Biaggi poslije odrađivanja svoje kazne utrku završio na osmom mjestu.
Vodeći u prvenstvu, Carlos Checa, na svojem Ducatiju nije bio konkurentan na brzim pravcima Monze te je prvu utrku završio na devetom, a drugu na 10. mjestu.

U Supersportu je drugi put zaredom slavio Chaz Davies, ostvarivši uvjerljivu pobjedu nad svojim timskim kolegom Lucom Scassom, dok je treće mjesto pripalo Fabienu Foretu.
Slovenac Igor Jerman bio je odličan na kraju 13. i zaradio 3 boda, a startao je s 25. pozicije.

U Superstocku 600 s velikom prednošću pobijedio je Romain Lanusse, ispred Dine Lombardija i Joshue Dayja, dok je u Superstocku 1000 Luca Zanetti na BMW-u, ispred izuzetno brzog Davidea Giugliana na Ducatiju i Michelea Magnonija na još jednom BMW-u.